İspanya Giriş Şartları

16 Ocak 2022’ye kadar geçerli olacak kurallara gore:

- Belirtilen tarihe kadar riskli olarak belirtilmiş ülkelerden gelen yolcular aşağıdaki zorunluluklara tabidir;

- İspanya’ya seyahat edecek her yolcunun ( her yaştan çocuk da dahil ) seyahatleriyle ilgili bilgileri içeren sağlık kontrol formunu doldurmaları gerekmektedir. Bu forma spth.gob.es adresinden ulaşabileceklerdir. Bu form doldurulduktan sonra sistemin vereceği QR Kodu uçağa binişte ve İspanya’ya varışta ibraz edilmelidir.

- Bu formla birlikte yolcular aşı olduklarını kanıtlayan sertifikalarını ( ikinci dozundan üzerinden en az 14 gün geçmelidir) ya da yolculuktan kısa bir süre önce Covid-19 ya da mutasyonlardan herhangi birini geçirdilerse, iyileştiklerini kanıtlayan ( negatif sonuç ) belgeyi , aşı olmadılarsa PCR negatif test belgelerini görevlilere ibraz etmek zorundadırlar.

- Yolculardan AB vatandaşlarının Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilmiş ile aşı olduklarını belgelemeleri mümkündür. Bu sertifika aşılama, teşhis testi veya iyileşme bilgilerini içermelidir.

- Alhambra Sarayı ve Cordoba Camii girişleri içinde : Yolcular aşı olduklarını kanıtlayan sertifikalarını (AB Covid Dijital Sertifikası CCD ) ya da yolculuktan kısa bir süre önce Covid-19 ya da mutasyonlardan herhangibirini geçirdilerse, iyileştiklerini kanıtlayan ( negatif sonuç ) belgeyi , aşı olmadılarsa PCR negatif test sonucu belgelerini görevlilere ibraz etmek zorundadırlar.

Ülkelerle ilgili güncellemeler ve detaylı bilgilere https://travelsafe.spain.info/fr/ sitesinden ulaşılabilir.